سیاسی

چی بودیم چی شدیم این قسمت شاخص تعداد پزشک ها

شاخص تعداد پزشک ها به ازای هر هزار نفر جمعیت

خلاصه نوشته
  • در این قسمت با هم به این موضوع می پردازیم :آمار شاخص تعداد پزشک ها قبل و بعد انقلاب همچنین مقایسه کوچکی با کشور های همسایه داریم

سلام به همه شما همراهان محترم در این قسمت میخواهیم با هم به سراغ. آمار شاخص تعداد  پزشک ها نسبت به هر هزار نفر جمعیت برویم.

خب مثل همیشه به سراغ منبع جهانیمون میریم.

خب همونطور که معلومه آمار  شاخص تعداد پزشک ها پس از انقلاب بهتره و با مشاهده تصویر پایین این مورد به علت افزایش جمعیت از 21 میلیون نفره به 83 میلیون نفر در سال 2019 بیشتر به چشم میاد.

اما از طرفی…

همانطور که مشاهده می کنید در تصویر بالا من درصد رشد کشور های همسایه را هم آورده ام. البته عراق را به علت جنگ زدگی از لیست تعداد اطبا خارج می کنم تا مقایسه منصفانه باشد.پس حالا ایران ماند و ترکیه.طبق همین آمار در سال 2019 ترکیه دقیقا 82 میلیون جمعیت داشته است.پس حالا باید این رشد را با کشور ترکیه مقایسه کنیم.

پس دقیقا همین آمارتصویر اول را برای ترکیه جستجو می کنیم.البته در واقع نیازی نیست.چون این سایت با نمایش باقی کشور ها در همان حوزه در پایین صفحه کار را برای ما آسان کرده. نتیجه را در پایین مشاهد می کنید.

شاخص ترکیه شاخص تعداد پزشک ها

خب همانطور که مشاهده می کنید ترکیه با اینکه تقریبا کمی با ایران اختلاف داشته.با این حال در این حوزه عملکرد بهتری نشان داده و این نشانه این هست. که ما به مدیریت قوی تری د ر حوزه شاخص تعداد پزشک ها نیازمندیم برای مثال.: افزایش تعداد دانشگاه ها و …

آمار عراق رو هم براتون آوردم تا از نتایج جنگ با یک کشور بیشتر آشنا بشید:شاخص عراق شاخص تعداد پزشک ها

این آمار وحشتناک قطعا موجب گران بودن ویزیت اطبا هم خواهد بود.

خلاصه این دفتر تموم شد این حکایت همچنان باقیست فعلا یا حق

همچنین از چی بودیم چی شدیم مشاهده کنید:

این قسمت صادرات

این قسمت نفت

این قسمت طلاق

0%

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
گرد آورنده
محمد صادقی
منبع
بانک جهانی آمار
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا