Site icon کانون نوجوانان مسجد ثامن الائمه علیهم السلام

تحلیل اولین کنفرانس خبری جو بایدن

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بالاخره روز جمعه شش فروردین سال 1400 جلوی دوربین ها آمد و اولین کنفرانس خبری خود را که 65 روز بعد از آغاز به کار وی بود، به شرح زیر شروع کرد:

– اخبار اولین کنفرانس خبری جو بایدن

1- جو بایدن از زمان ورود به کاخ سفید گفته بود:« ما قول میدهیم نظامیان آمریکا را از افغانستان خارج کنیم.» اما در کنفرانس امروزش گفت:«نظامیان آمریکا فعلا در افغانستان باقی خواهند ماند.»

2- او درباره رقابت آمریکا و چین هم اعلام کرد:« چین می خواهد قوی‌ترین، پرنفوذترین و ثروتمندترین کشور دنیا شود. اما تا وقتی من رئیس جمهور هستم این اتفاق برای چین رخ نخواهد داد و آمریکا با قدرت به پیش خواهد رفت.

3- وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره شلیک موشک از سوی کره شمالی گفت:« کره شمالی با این کار خود قطعنامه شورای امنیت را نقض کرد و ما در حال رایزنی با متحدانمان هستیم که در صورت اقدام آنها در تشدید تنش‌ها به آن پاسخ دهیم. اما من برای دیپلماسی آماده هستم.»

-تحلیل اولین کنفرانس خبری جو بایدن

 

1- در مورد افغانستان آمریکایی ها چون می خواهند نسبت به منطقه خاورمیانه امورات را به طور دقیق تحت پوشش خود قرار دهند این اجازه را نخواهند داد که نیروهایشان از افغانستان خارج شوند. همچنین این حرف صریحا اعلام می کند که آمریکا هنوز هم به قول خود وفادار نمی باشد و نمی شود روی گفته های آنان حساب باز کرد.

2- آمریکا همیشه درصدد این بوده تا پرقدرتمندترین کشور جهان باشد ولی این اجازه را به چین نمی خواهد بدهد تا قدرتمندتر از خودش شود.

3- آمریکا اگرچه خودش تسلیحات کشتار جمعی و موشک های بالستیک فراوانی دارد اما این اجازه را نمی خواهد به کره شمالی بدهد تا خود را به سیستم های پیشرفته دفاعی تجهیز کند و درواقع این همان یک جانبه گرایی آمریکا محسوب می شود.

4- و امام مهمترین تحلیل خبری امروز عبارت از این است که جو بایدن امروز هیچ اشاره ای به برنامه هسته ای ایران، برجام ، تسلیحات ایران و…. نکرد !!!

البته اگر سوالی درمورد ایران و برجام پرسیده می شد شاید اینطور پاسخ می دادند:«ما در حال رایزنی با متحدانمان هستیم.»

 

 

 

مطلب رو چطور دیدید؟

0%

امتیاز کاربران: 4.35 ( 1 رای)
خروج از نسخه موبایل